GTVA355001EC-V1-R0
Contact Now
GTVA355001EC-V1-R0
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 125 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : GaN
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-36248-2
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 2.9GHz ~ 3.5GHz
Gain : 13.5dB
Package / Case : H-36248-2
Current - Test : 200 mA
Power - Output : 500W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : -
Description : 500W, GAN HEMT, 50V, 2.9-3.5 GHZ