BLF7G24L-160P,112
Contact Now
BLF7G24L-160P,112
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tube
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT539A
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain : 18.5dB
Package / Case : SOT-539A
Current - Test : 1.2 A
Power - Output : 30W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF7G24
Description : RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT539A
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLF7G24L-160P,112
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.2 A 2.3GHz ~ 2.4GHz 18.5dB 30W SOT539A