BLC9H10XS-350AY
Contact Now
BLC9H10XS-350AY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Voltage - Rated : 105 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT1273-1
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 617MHz ~ 960MHz
Gain : 19.5dB
Package / Case : SOT1273-1
Current - Test : 400 mA
Power - Output : 350W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 1.4µA
Base Product Number : BLC9
Description : BLC9H10XS-350A/SOT1273/REELDP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLC9H10XS-350AY
Contact Now
RF Mosfet 50 V 400 mA 617MHz ~ 960MHz 19.5dB 350W SOT1273-1