CZ500-060S
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Self-Adhesive
Product Status : Active
Shelf Life : -
Package : Bulk
Series : CoolZorb 500
Thickness - Overall : 0.060" (1.52mm)
Mfr : Laird Technologies EMI
Shelf Life Start : -
Width : 4.000" (101.60mm)
Shape : Square
Length : 4.000" (101.60mm)
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C
Description : RF EMI 4"X4" COOLZORB 500
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : CZ500-060S
Contact Now
RF EMI CoolZorb 500 Self-Adhesive 4.000" (101.60mm) X 4.000" (101.60mm) X 0.060" (1.52mm)