SN74LVC1G32DBVRG4
Contact Now
SN74LVC1G32DBVRG4
Logic Type : OR Gate
Packaging : Tape & Reel (TR)
Product Category : Inverters
Voltage - Supply : 1.65 V ~ 5.5 V
Features : -
Logic Level - High : 1.7 V ~ 2 V
Logic Level - Low : 0.7 V ~ 0.8 V
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Part Status : Active
Current - Output High, Low : 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 4ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C